Kopná opět na vodě

Zatím, co pateční seznamovací jízdy proběhly za nádherného až letního počasí, samotná soutěž se jela stejně jako minulý rok za deště, místy i velmi vydatného.

Volba pneumatik byla jasná, obuli jsme mírně jeté mokré pneu, to sice nebylo úplně ideální, ale k ideálu měla pro náš tým letošní Kopná daleko. Sériová převodovka, kterou jsme museli řešit náš problém po „Lužičkách“ je pro rychlostní zkoušky na Zlínsku opravdu nedostatečná. Jasným cílem bylo dojet na co nejlepším místě a získat co nejvíc bodů. Dojeli jsme, ale těch bodů moc nepřibylo, za osmé místo jsou jen čtyři ;-) říká Jarda Miko.

Kopná

Od začátku soutěže jsem chodil dost brzy na brzdy, se synchronní převodovkou se podřazuje pomalu, tak jsem jel radši na jistotu, ve čtvrté RZ po dvě stě metrové rovince zakončené horizontem a následnou pravou čtyři, jsem zkusil brzdit trochu později a šli jsme ven…následoval výlet bokem na louku, zakončený nárazem do sloupu, zpátky na cestu jsme se vyhrabali, ale stálo nás hodně času a bojovat o nějaké zajímavější místo už opravdu nešlo. Dodává Aleš Kaválek

V současné době se pracuje na nové bez synchronní  převodovce, s kterou se Motorteam CZ představí  už  7. –  8. června ve Vrchlabí na Rally Krkonoše. Velmi se těšíme na všechny fandy, kteří nás přijedou podpořit. 

fotografie jezdců
Partneři
Foto
Video
Rally Krkonoše
Mistrovství ČR ve sprintrally
Onboard Lužické hory 2010
© 2010 | developed by Jan Kadeřávek & design Michal misha Fanta